This is alternative content.

Vždy se najde řešení:

Vynález z rodu sci-fi. Reakce na protikuřácké tažení ve společnosti.
Méně škodlivá varianta ke klasickým tabákovým výrobkům.


Princip fungování E-Cigarety je jednoduchý:

Dnes se již elektronická cigareta vyrábí v mnoha variantách, základní princip fungování je však stejný: jakmile e-kuřák potáhne z cigarety, začne se zahřívat žhavicí tělísko, které svým teplem z přiléhající patrony odpařuje páru obsahující nikotin.

V e-cigaretě nic nehoří, nevzniká tedy dehet, oxid uhelnatý a tisíce dalších škodlivých látek jako u cigarety klasické. E-kuřák tedy škodí méně sobě i svému okolí, svou potřebu získávat nikotin, zaměstnat ruce a dodržovat uklid�jící rituálky však uspokojí.

Elektronická cigareta je pro vás vhodná tehdy, jestliže:

  1. chcete částečně či zcela nahradit kouření klasických cigaret
  2. chcete se chovat ohleduplně ke svému nekuřáckému okolí a neobtěžovat jej zápachem a škodlivými produkty , vznikajícími hořením tabáku a papírku
  3. chcete mít možnost kouřit i v nekuřáckých prostorách, např. v letadle, restauraci, kanceláři, atd.
  4. jste rozhodnut přestat kouřit a přechodné období si chcete ulehčit kouřením e-cigaret s postupně se snižujícím obsahem nikotinu až po náplně zcela beznikotinové

Kdo vymyslel e-cigaretu? Čí�né.

Velká země s velkými možnostmi. Jakmile bylo rozhodnuto, že se letní olympijské hry 2008 budou konat v Číně, všechny síly této země se upřely k zajištění jejich hladkého a nanejvýš působivého průběhu. Jedním z mnoha vedlejších efektů byla snaha o vybudování obrazu ekologicky se chovající moderní země, pečující o blaho a zdraví svých občanů. Obrovské množství vajglů, odhozených miliony čínských kuřáků, do tohoto obrazu nezapadalo a tak jedním z vládních úkolů bylo vymyslet, jak tyto tuny nedopalků dostat z ulic čínských měst. Výsledkem byl vynález e-cigarety, která byla patentována v roce 2005, ve výrobě je od podzimu 2006. Kouření již léta v myslích západního světa do tohoto obrazu nezapadá, elektronická cigareta však do našeho technického světa vklouzla naprosto hladce.

Elektronická cigareta po sobě nezanechává žádné páchnoucí nedopalky, "kouř" z ní vycházející není kouřem skutečným, jde o páru obsahující nikotin. Její používání je jednoduché: je třeba pouze dobíjet baterie a vymě�vat či dokapávat patrony.

Přesto je třeba říci, že k přechodu z cigarety klasické na e-cigaretu musí být jistá vnitřní motivace. E-cigareta nemá a nikdy nebude mít stejně "hutný" kouř, jako má cigareta klasická... Právě proto, že dým nevzniká hořením a neobsahuje ony těžké látky, jako třeba dehet.

Zvyknete-li si však na ni a máte-li onu vnitřní motivaci, její výhody jsou nesporné.

O: Jak se zapíná e-cigareta?
F: Je to snadné:
1. odšroubujte a odložte stranou špičku se světelným indikátorem.
2. Vložte do pouzdra baterii, záporně nabitou stranou napřed.

Partneři: Isolar.cz | E-liquid | Eliquid, patrony | Elektronicke cigarety | Diskuze o e-cigaretach |

[CNW:Counter]