This is alternative content.

Na co si dát pozor u e-cigaret

Generační exploze (G3, G4, G5, atd.)

Pozor na nesmyslné nabídky neexistujících, stále vyšších generací e-cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. První elektronické cigarety se objevily v roce 2006 tehdy ještě pouze ve formě doutníků ( E-Cigar ). Měly úspěch, proto se brzy objevily modely ve stylu cigaret se špičkou (tzv. pen modely) a po nějaké době konečně i takové modely, které již na několik kroků při zběžném pohledu od cigaret klasických nešlo rozeznat.

Tyto modely se, jak sami vidíte na obrázku, od předchozích velice lišily (nejen v designu ale i funkčnosti) a představovaly skutečný vývojový skok. Začali jsme je tedy nazývat e-cigaretami druhé generace a pen modely se logicky staly generací první. Elektronické cigarety 2. generace nyní na trhu najdete v mnoha variantách, od rozličných výrobců. Je však nyní zřejmé, že se v tomto případě o žádný vývojový skok u jednotlivých modelů nejedná a je tomu tak i v rovině funkčnosti. Jde o nepřetržité zlepšování designu i funkčnosti e-cigaret druhé generace.

V honbě za zákazníkem však u většiny prodejců propukly závody o to, kolikátou generaci již ve své nabídce uvádějí. Brzy jsme tak byli svědky příchodu, e-cigaret 4. i 5. generace.

Úsměvné je, že kupodivu nikde nenajdete generaci 3 ( 3G ), tu v této honbě zcela přeskočili...

Pozor na neexistující generace cigaret

Pozor na nesmyslné nabízení neexistujících stále vyšších generací e-cigaret, nesvědčí to o serióznosti prodejce. Chválně se svého prodejce e-cigaret dotažte, která ecigareta je 1G, která 2G, 3G...atd...

Jejich odpovědi nám můžete napsat...

Typové označení

Pozor na kódové označení konkrétního modelu e-cigarety, jeho znalost Vám ušetří problémy při nákupu patron a příslušenství. Toto téma souvisí s generační explozí. Stejný model e-cigarety často prodejci nazývají svým vlastním jménem a přijdete-li si pak koupit patrony či příslušenství do jiné prodejny, prodavač nebude vědět, které vám má dát. Dojdou-li Vám např. patrony při dovolené v Německu a vy se obrátíte na některého z místních prodejců se žádostí o koupi patron do modelu EC518/5G ( tak nazývá model DSE 103 jeden z nových prodejců ), nebudou vám rozumět, ani otážete-li se německy...Snadná pomoc spočívá ve znalosti typového označení, kterým je konkrétní model označen ve výrobě (např. KR808 či RN4081). Vše, co přišlo na trh po e-cigaretách první generace již toto typové označení má a je platné celosvětově.

Pozor tedy na typové označení vaší e-cigarety.

Obsah balení

Pozor na obsah balení, především u nápadně levných nabídek – dokupování potřebné výbavy se může prodražit. Vždy si zkontrolujte, co všechno je součástí balení e-cigarety, kterou kupujete. Standardní výbava zahrnuje 2 dobíjecí baterie, nabíječku, atomizér s náústkem, několik patron pro začátek, český návod k použití, záruku. Pokud v balení něco z toho chybí, budete si chybějící výbavu muset dříve či později stejně zakoupit a to se Vám může prodražit.

Pozor tedy na obsah balení – dokupování se může prodražit.

Vyobrazení e-cigarety.

Někteří prodejci používají další z "fíglů"... na jejich e-shopech najdete u všech typů, které mají v nabídce, stejné foto detailu samotné e-cigarety, aniž by bylo přiloženo foto celého balení. V zápatí stránky bývá ( v lepším případě ) poznámka, že použitá fota jsou ilustrativní. Z takovéto fotky samotné e-cigarety nemáte šanci poznat, o který typ se jedná. Přidá-li takový prodejce i vlasní, z prstu vycucaný název dané e-cigarety, až vám dojdou patrony, můžete začít pátrat po tom, jaká že vlastně e-cigareta Vám to přišla :-) V obchodě v Prokopově ulici není dne, aby alespo�jeden e-kuřák za den se nepřišel poptat ], co že to má za e-cigaretu, kterou koupil jinde. Dokonce jsme tam již řešili problém s elektro nickou cigaretou, která byla sestavena z několika rozdílných typů a takto zaslána onomu e-kuřákovi jedním nejmenovaným e-shopem. Není divu, že nedýmala...

Pozor tedy na vyobrazení výrobku v tom kterém e-shopu.

Extrémně nízká cena.

Při hledání vhodné e-cigarety pro vás nepochybně na internetu narazíte i na zdánlivě výhodné, překvapivě levné nabídky. Budoucí e-kuřák zajásá nad cenou a ihned vypl�je objednávku. Bohužel, u těchto koupí nebývá e-kuřák e-kuřákem příliš dlouho :-)

U těchto extrémně levných elektronických cigaret se většinou jedná o tři aspekty, které tuto cenu umož�jí :

  1. šedý dovoz, bez zaplacení cla a DPH
  2. podřadná kvalita, většinou se jedná o výrobky z neautorizovaných továren
  3. prodejce nepředpokládá, že na trhu vydrží dva roky...protože u podobných cen není možno zajistit dvouletou záruku

Pozor tedy na podezřele levné nabídky, vybírejte s rozvahou.

Pro lepší informovanost zájemců o elektronickou cigaretu pracujeme na obsáhlém webovém katalogu e-cigaret, kde budou všechny typy a modely, které se dosud vyráběly či vyrábí.

O: Jak se zapíná e-cigareta?
F: Je to snadné:
1. odšroubujte a odložte stranou špičku se světelným indikátorem.
2. Vložte do pouzdra baterii, záporně nabitou stranou napřed.

 

Partneři: Isolar.cz | E-liquid | Eliquid, patrony | Elektronicke cigarety | Diskuze o e-cigaretach |

[CNW:Counter]